Aktualno

Arheološko najdišče zaščitili z nadstrešnico

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

28.10.2022

Na območju nekdanje mogočne baročne cerkve sv. Martina v Poljanah že dobro leto potekajo obsežne arheološke raziskave, v okviru katerih so odkrili najdbe iz treh različnih obdobij – baročnega, gotskega in romanskega.

Ker je najdišče izpostavljeno tako dežju kot tudi vročini so se na odkritih delih najdišča že videle posledice vremenskih razmer. Zato je občina v sodelovanju z odgovornimi konservatorji postavila začasno nadstrešnico, ki bo preprečevala nastajanje škode na najdbah vse do zaključka izkopavanj in do potrditve predloga trajne predstavitve najdišča.

Več o načrtovanih deli pa si lahko preberete v oktobrski številki Podblegaških novic.

Dostopnost