Obisk državnih sekretarjev

19.11.2020

Občino Gorenja vas – Poljane so v torek, 17. 11. 2020, obiskali Žan Mahnič, državni sekretar za nacionalno varnost v kabinetu predsednika vlade, Damijan Jaklin, državni sekretar na Ministrstvu za obrambo in Roman Kokalj, poveljnik gasilskega poveljstva občine.

Namen obiska je bil pogovor z županom o izzivih gasilstva v občini in predstavitev načrta črpanja evropskih sredstev za boj proti podnebnim spremembam, iz katerega se bo kupilo vozila za zaščito in reševanje in v katerega se namerava vključiti tudi občina Gorenja vas – Poljane.

Obiskali so tudi Prostovoljno gasilsko društvo Hotavlje, kjer je bila tema pogovora nakup novega gasilskega vozila, in Prostovoljno gasilsko društvo Gorenja vas, kjer je tekel pogovor o izzivih pri gradnji novega gasilskega doma.