Vabilo na strokovni ekskurziji

2.9.2019

Razvojna agencija Sora in LAS loškega pogorja v okviru projekta sodelovanja Odprta vrata kmetij v mesecu septembru vabita na dve strokovni ekskurziji.

Od sena do senenih mlečnih izdelkov, 21. 9. 2019

Zbor pri stari vojašnici v Škofji Loki ob 7.50 uri, predviden prihod v Škofjo Loko ob 16.40 uri.

Vsebina:
- inovativne rešitve pri sušenju sena;ekološka kmetija Pr' Demšari, Železniki,
- pašna reja in vpliv reje na predelavo mleka v sire; kmetija Na Ravan, Cerkno,
- predelava senenega mleka v sveže mlečne izdelke; kmetija Odems, Predoslje,
- specifičnosti pridelave senenega mleka pri kozah; kmetija Pri Ropet, Radomlje.

Od nasadov in sadovnjakov do sadnih izdelkov, 28. 9. 2019

Zbor pri stari vojašnici v Škofji Loki ob 8. uri, predviden prihod v Škofjo Loko ob 17. uri.

Vsebina:
- vzdrževanje in rez sadnega drevja, pridelava jagod; Drevesnica Zakotnik, Dorfarje,
- predelava sadja: sadni sokovi, žganje, suho sadje; kmetija Matijovc, Podbrezje,
- ogled travniškega sadovnjaka starih sort; Sadjarsko društvo Tunjice, Tunjice,
- predelava sadja: sadno vino, kis; ekološka kmetija Matevžuc, Laze v Tuhinju,
- trženje in predelava jagod; kmetija pri Ropet, Radomlje.

Programi posamezne kmetije se med seboj dopolnjujejo, tako da bodo udeleženci pridobili zaokroženo sliko o pridelavi senenega mleka, sadja in jagodičevja ter o predelavi v mlečne in sadne izdelke.
Stroški izvedbe programa, prevoza in kosila so kriti iz projekta. Število mest je omejeno.
Ekskurziji sta namenjeni trenutnim in potencialnim kmetovalcem ter vsem, ki jih omenjena tematika zanima in prihajajo iz občin Škofja Loka, Gorenja vas – Poljane, Železniki in Žiri.

Prijave in dodatne informacije: Jerneja Klemenčič Lotrič, telefon: 04 50 60 222, E-pošta: jerneja.lotric@ra-sora.si.

info@obcina-gvp.si