Aktualno

Ugodni krediti za podjetja in dopolnilne dejavnosti na kmetijah

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

17.7.2019

V okviru Kreditne sheme, v katero svoja finančna sredstva združujejo občine Škofja Loka, Gorenja vas - Poljane, Železniki in Žiri ter Območna obrtno-podjetniška zbornica Škofja Loka, je odprt javni razpis za dolgoročne in kratkoročne kredite, ki se dodeljujejo podjetjem in dopolnilnim dejavnostim na kmetijah iz že omenjenih občin.

Dolgoročni krediti se v okviru javnega razpisa dodeljujejo za obdobje do 10–ih let, po obrestni meri 6 mesečni EURIBOR + 2,00 %.
Upravičenci jih lahko pridobijo za:
- nakup stavbnega zemljišča in njegovo komunalno opremo, 
- nakup, graditev in adaptacijo poslovnih prostorov ter
- nakup opreme in kmetijske mehanizacije.
Posamezen prosilec lahko v koledarskem letu pridobi največ 100.000,00 EUR dolgoročnega kredita.

Prav tako so v okviru Kreditne sheme na voljo sredstva za kratkoročne kredite. Kratkoročni krediti so namenjeni financiranju tekočega poslovanja. Do vrednosti 50.000,00 EUR jih lahko za obdobje do enega leta upravičenic pridobijo po obrestni meri 2,00 %, nominalno. 

Podrobnejše informacije: Razvojna agencija Sora, Poljanska cesta 2, Škofja Loka, telefon: (04) 506 02 20

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si