Aktualno

Sotočje Poljanske Sore in Ločivnice dobiva končno obliko

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

15.3.2021

V sklopu protipoplavnih ureditev Poljan dve ekipi izvajalca VGP d.d. iz Kranja pospešeno nadaljujeta z deli na sotočju med Soro in Ločivnico.

Prva ekipa ureja sotočje Sore in Ločivnice, kjer je preusmeritev pritoka Ločivnice na nov pritok že lepo vidna. Pritok Ločivnice se je bistveno podaljšal in preusmeril z dosedanjega, direktnega v stranski - tangencialni iztok. S tako oblikovanim pritokom se zmanjša nevarnost zajezitve pritoka Ločivnice in izboljša pretočnost celotne struge skozi vas Poljane. Urejajo se tudi jezbice pri obstoječih objektih in desnobrežni zid. Druga VGP ekipa pa nadaljuje z izvajanjem del urejanja nasipov in protipoplavnih zidov v zgornjem delu Ločivnice pri gasilskem domu in nasproti Poliesterplasta, ki bodo protipoplavno zaščitili sedanja obstoječa objekta na tej lokaciji.

Občina koristi državna sredstva Direkcije RS za vode, preko 2 miljona evrov, Poljane pa naj bi bile poplavno varne konec leta.

Fotogalerija

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost