Aktualno

Previdno na cestah

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

6.1.2021

Danes nas je ponovno zajelo močno sneženje. Zimske razmere in z njo povezani vremenski pojavi so v tem obdobju v naših krajih nekaj povsem običajnega. Na težje prometne razmere se zato moramo pripraviti z ustrezno opremo ter s še večjo previdnostjo in strpnostjo. V času zimskih razmer in še posebej napovedanega sneženja se na pot odpravite samo s predpisano zimsko opremo, upoštevajte prometno signalizacijo, ostanite strpni in vožnjo prilagodite razmeram na cesti. Ne prehitevajte plužnih skupin, saj lahko s tem ogrožate svojo varnost in varnost drugih udeležencev v prometu. Računajte, da bo potovanje oziroma vožnja trajala dlje, zato se na pot odpravite prej kot ponavadi.

Da bi bilo pri tem čim manj nevšečnosti in slabe volje naše občanke in občane prosimo, da snega ne odmetavajo na vozišče in da uporabljajo primerno zimsko opremo ter obutev. Predvsem vas prosimo za strpnost in razumevanje do izvajalcev zimske službe. Izbrani izvajalci, v naši občini skrbijo za 380 km cest, parkirišč, javnih in drugih uporabnih površin. Zato je razumljivo, da vse ne more biti spluženo in očiščeno čisto takoj in naenkrat, še posebej, če jim tudi sami s svojimi ravnanji onemogočamo izvajanje njihovih aktivnosti.

Prosimo za razumevanje, strpnost in previdnost.

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost