Aktualno

Preventivna akcija 40 dni brez alkohola

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

18.2.2021

Javna agencija RS za varnost prometa vabi k sodelovanju v akciji »40 dni brez alkohola«, ki bo potekala od 17. 2. do 3. 4. 2021.

Akcija je zastavljena tako, da obravnava problematiko alkohola v družbi na razumljiv in nevsiljiv način na vseh področjih našega življenja ter vključuje tudi skrb za povečanje prometne varnosti. Osvešča ljudi o tragičnih posledicah uporabe alkohola, tako na zdravstvenem in socialnem področju, kot tudi v prometu.

Akcija po celi Sloveniji uživa ugled in zaupanje med ljudmi. Zato se akciji pridružuje vsako leto več ljudi in s tem naredijo veliko za svoje zdravje, boljše medsebojne odnose in dodajo svoj prispevek k prometni varnosti. AVP sofinancira tradicionalno akcijo »40 dni brez alkohola« v organizaciji Slovenske Karitas, saj je alkohol kriv za tretjino prometnih nesreč v Sloveniji.

V času akcije vas prosimo, da v okviru svojih aktivnosti s svojimi otroki in mladostniki obravnate to tematiko in opozorite na ničelno toleranco do alkohola v prometu (ko vozimo, ne pijemo alkohoal) ter druge težke posledice. V ta namen so vam na voljo tudi vsebine na naših spletnih straneh ter na spletni strani Brez alkohola.

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost