Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2019

25.11.2019

V soboto, 23. novembra 2019, smo v Sokolskem domu v Gorenji vasi počastili praznik Občine Gorenja vas - Poljane in podelili priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2019.

Pričeli smo z Zdravljico, ki jo je zapel Mladinski pevski zbor OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas. Župan Milan Čadež je v pozdravnem nagovoru spregovoril o največjih investicijah letošnjega leta in se ob tem zahvalil vsem, ki so pripomogli k učinkoviti in pravočasni izvedbi projektov.

Prireditev se je nadaljevala z muzikalom Mamma Mia v izvedbi sedanjih in nekdanjih učencev OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas pod vodstvom učiteljice Neže Erznožnik. Z izvedbo v poljanskem narečju so navdušili obiskovalce, ki so jih nagradili z bučnim aplavzom. Tik pred pričetkom podelitve nas je z avtorsko skladbo Hane Oblak »Dihaj svoj zrak« razveselili še Hana Oblak in Kristina Ferlan.

Sledil je najbolj slovesen del prireditve, in sicer podelitev priznanj za leto 2019.

Plaketi občine sta prejela Košarkarski klub Gorenja vas za razvoj in dosežke v preteklih 50-ih letih ter Podružnična šola Lučine za vpetost v življenje na Lučinskem.

Priznanja občine so prejeli Jerneja Bonča za sooblikovanje kulturne podobe Poljan, Ciril Istenič za sooblikovanje duhovne podobe župnije Javorje, Vinko Verčič za upravljanje vaškega vodovoda Zlati izvir ter STEG Poljanska dolina 1 za širjenje skavtskih vrednot med mladimi na Poljanskem.

Priznanje župana občine je letos prejel Rožle Reven za kolesarski podvig do Kitajske.

Župan Milan Čadež
Mladinski pevski zbor OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas pod vodstvom Neže Erznožnik