Osrednja občinska proslava ob kulturnem prazniku

10.2.2020

Na predvečer kulturnega dne je že tradicionalno potekala osrednja občinska prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, letos v dvorani kulturnega doma na Sovodnju, z naslovom »Naj slovenska knjiga našo kulturo ohranja«.

Prireditev je pripravila Krajevna skupnost Sovodenj v sodelovanju z Občino Gorenja vas - Poljane.

Župan Milan Čadež se je v svojem govoru spomnil na vrednost lepe slovenske besede tudi skozi dela pisatelja Ivana Tavčarja in obletnice, povezane z njim. Dodal pa tudi zavedanje, da ima kultura na Sovodnju že dolgo in bogato tradicijo, ki jo negujejo že najmlajši.

Dogodek je spremljala polna dvorana obiskovalcev, ki so domov odhajali s prijetnimi vtisi nekoliko netipične proslave. Skozi sedem igranih prizorov na odru so učenci Podružnične šole Sovodenj in odrasli različnih kulturnih skupin, vseh generacij, predstavili Trubarjevo idejo, željo in uresničitev knjige – Abecednika in Katekizma v slovenskem jeziku.

Med prizori so dogajanje s pesmijo obogatile pevske skupine, citrarka, Orffov orkester, mladi plesalci in odrasla folklorna skupina.

prijatelji Filip, Gregor in Primož (Trubar)
Orffov orkester
Folklorna skupina TD Sovodenj