Aktualno

Osrednja občinska proslava ob kulturnem prazniku

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

10.2.2020

Na predvečer kulturnega dne je že tradicionalno potekala osrednja občinska prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, letos v dvorani kulturnega doma na Sovodnju, z naslovom »Naj slovenska knjiga našo kulturo ohranja«.

Prireditev je pripravila Krajevna skupnost Sovodenj v sodelovanju z Občino Gorenja vas - Poljane.

Župan Milan Čadež se je v svojem govoru spomnil na vrednost lepe slovenske besede tudi skozi dela pisatelja Ivana Tavčarja in obletnice, povezane z njim. Dodal pa tudi zavedanje, da ima kultura na Sovodnju že dolgo in bogato tradicijo, ki jo negujejo že najmlajši.

Dogodek je spremljala polna dvorana obiskovalcev, ki so domov odhajali s prijetnimi vtisi nekoliko netipične proslave. Skozi sedem igranih prizorov na odru so učenci Podružnične šole Sovodenj in odrasli različnih kulturnih skupin, vseh generacij, predstavili Trubarjevo idejo, željo in uresničitev knjige – Abecednika in Katekizma v slovenskem jeziku.

Med prizori so dogajanje s pesmijo obogatile pevske skupine, citrarka, Orffov orkester, mladi plesalci in odrasla folklorna skupina. 

Fotogalerija

prijatelji Filip, Gregor in Primož (Trubar)
Orffov orkester
Folklorna skupina TD Sovodenj
Veronika, Milka

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si