Odpravljena splošna omejitev gibanja na občine

30.4.2020

Izdan je bil nov Odlok o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih krajih, površinah in mestih v Republiki Sloveniji, ki začne veljati 30. aprila 2020.

Odslej dovoljeno gibanje tudi med občinami
Z odlokom se odpravlja prepoved gibanja izven občine stalnega ali začasnega prebivališča.

Še vedno ostaja prepoved gibanja, dostopa in zadrževanje na javnem kraju. Se pa v okviru izjem iz odloka dovoljuje gibanje:
- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin ali posameznikov,
- skupinam sodelavcev do največ pet oseb, če uporabljajo skupni osebni transport za prevoz na ali z dela ali so vpoklicani za opravljanje nalog v okviru Civilne zaščite.

Pri gibanju in zadrževanju na zaprtem javnem kraju, kjer se izvajajo z odlokom dovoljene storitve, se mora upoštevati:
- ohranjanje varne razdalje do drugih oseb,
- obvezna je uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta ali podobna oblika zaščite, ki prekrije nos in usta) ter
- razkuževanje rok (razkužila mora zagotoviti ponudnik storitev).

info@obcina-gvp.si