Aktualno

Odpadki v gospodinjstvih z bolniki sodijo v posodo za mešane komunalne odpadke

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

18.3.2020

Ministrstvo za okolje in prostor sporoča osebam, ki bodo imeli potrjeno okužbo oziroma bodo zaradi suma na okužbo s koronavirusom v domači oskrbi ali samoizolaciji, da osebne odpadke vključno z materialom za enkratno uporabo (na primer rokavice, robci in maske) ter odpadke od čiščenje prostorov odložijo v plastično vrečko za smeti in jo, ko je polna, tesno zaprejo.

Zaprto vrečo je treba nato odložiti v posodo za zbiranje mešanih komunalnih odpadkov in nikakor ne v zabojnike, namenjene zbiranju ločenih frakcij odpadkov - biološki odpadki, embalaža iz plastike, kovin in sestavljenih materialov, ki se po sistemu od vrat do vrat zbirajo pri uporabnikih. Prav tako rokavice iz lateksa ali podobnih materialov, ki se uporabljajo za nakupe ali druge namene, niso embalaža in zato ne sodijo v posodo za embalažo.

Dodatna priporočila za čiščenje in ravnanje z odpadki

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si