Aktualno

Obvestilo glede prijave začasnega prebivališča

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

31.3.2020

Ministrstvo za javno upravo stranke upravnih enot obvešča, da zaradi epidemije in vseh ukrepov, s katerimi se poskuša zamejiti okužbe, do nadaljnjega osebno ali preko pooblaščenca prijave začasnega prebivališča NI mogoče opraviti.

Začasno prebivališče lahko prijavite na naslednje načine:

- pisno po pošti na naslov upravne enote v Republiki Sloveniji (seznam upravnih enot).
Lastnoročno podpisani in datirani vlogi, v kateri morajo biti navedeni tudi vaši osebni podatki (EMŠO) in namen, je treba priložiti dokazilo o pravici do prebivanja na naslovu, ki ga prijavljate, ter dokazilo o lastništvu, če lastništvo ni razvidno iz zemljiške knjige. Kot dokazilo, da ima posameznik pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu (kupoprodajna pogodba, sklep o dedovanju, …) najemna oziroma podnajemna pogodba ali pisno soglasje lastnika oziroma solastnikov stanovanja oziroma upravljavca nastanitvenega objekta, pri čemer soglasja lastnika ni treba overjati. K vlogi dodajte izjavo o naslovu za vročanje, tj. na kateri naslov želite prejemati pošto.

- s kvalificiranim digitalnim potrdilom (AC-NLB, Poštar-CA, SIGEN-CA, SIGOV-CA, HALCOM-CA) preko portala e-Uprave.

- elektronsko, brez digitalnega potrdila: na portalu e-Uprave uporabite splošno vlogo za prijavo začasnega prebivališča.

- na e-naslov Upravne enote (seznam upravnih enot) pošljite skenirano lastnoročno podpisano vlogo, dokazilo o pravici do prebivanja na naslovu in izjavo o naslovu za vročanje.

Svetujemo vam, da aktualne informacije redno spremljate na spletnih staneh upravnih enot.

Kontaktni podatki

Upravne enote Škofja Loka

Poljanska cesta 2
4220 Škofja Loka

Telefon: (04) 511 23 60
E-pošta: ue.skofjaloka@gov.si

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si