Aktualno

Obisk ministrice za obrambo

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

2.2.2016

Po delovnem pogovoru v prostorih Občine je ministrica odšla na ogled Prostorov MORS v Todražu, Sirnice Pustotnik in slemenske utrdbe Rupnikove linije na Golem vrhu.

Ob obisku ministrice, smo se pogovarjali o možnosti prenosa objektov MORS v Todražu na Občino. Ministrica je povedala, da MORS nima v planu, da bi te objekte v Todražu uporabljali, zato smo se dogovorili, da pričnemo s postopki za prenos nepremičnin in zemljišč. Predstavili smo ji tudi naš trud pri ohranjanju vojaške zgodovine pred drugo svetovno vojno in inženirsko-gradbeni podvig pri gradnji utrdbenega sistema Rupnikove linije na naših tleh.

Župan se je ob tej priložnosti ministrici posebaj zahvalil za pomoč Slovenske vojske v materialu in vojakih pri sanaciji po poplavah v oktobru 2014 in istega leta pri strašanskem žledolomu, ki je odrezal zahodne kraje naše občine.

Fotogalerija

Sirnica Pustotnik

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si