Aktualno

Uskladili potek nove cestne povezave med Primorsko in Gorenjsko

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

9.4.2020

Nova cestna povezava med Gorenjsko in Primorsko na 4. razvojni osi postaja vse bolj uresničljiva, saj sta se glede poteka trase na zadnji predstavitvi variant na Direkciji RS za infrastrukturo uskladila tudi župan Milan Čadež in župan občine Cerkno Gašper Uršič.

Trasa poteka po obstoječi cesti Hotavlje–Sovodenj in v Podlanišču predvideva skoraj dva kilometra dolg predor pod Kladjem z izhodom na vzhodnem pobočju Cerkljanskega vrha. Trasa se nato spusti v dolino Cerknice, kjer se dober kilometer pred Želinom priključi na glavno cesto. Celotna trasa od Hotavelj do Želina je dolga dobrih 17 kilometrov, vrednost del pa ocenjujejo na 131 milijonov evrov.

Veseli nas, da nam je uspelo najti skupni jezik z Občino Cerkno, zavedamo pa se, da bo umeščanje v prostor še dolgotrajno in zahtevno. A zdaj vsaj lahko rečemo, da se je začelo.

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si