Dvig slovenske zastave na Sovodnju

5.6.2020

Energetska sanacija in delna adaptacija starega dela Podružnične šole na Sovodnju se počasi bliža zaključku. Končana so vsa notranja dela v garderobah in sanitarijah v vseh nadstropjih, popolnoma je prenovljeno centralno ogrevanje z novo kotlovnico na toplotno črpalko. Zaključena je fasada in v celoti je urejena okolica. Gradnja terase je v zaključni fazi, izvedena je konstrukcija s talnimi oblogami in streho.

Občina je iz strani Ministrstva za infrastrukturo za izvedbo investicije prejela nepovratna sredstva v višini 156.966,90 evrov. Skupna vrednost projekta znaša dobrih 714.000 evrov z DDV.

Šola zdaj na zunaj in znotraj deluje bolj prijetno, sveže, vabljivo. V ta namen je pred šolo v vogalu igrišča postavljen tudi 18-metrski drog na katerem je zavihrala slovenska zastava.