Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2017

29.11.2017

V soboto, 25. novembra 2017, smo v Sokolskem domu v Gorenji vasi počastili praznik Občine Gorenja vas - Poljane in podelili priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.

Letošnji kulturni program so pripravili člani Kulturnega društva dr. Ivan Tavčar Poljane: Jerneja Bonča, Anica Berčič, Maruša Šubic, Jaka Gantar, Gašper Čadež in Andrej Šubic, ki se je podpisal tudi pod scenarij in režijo. Program sta popestrila tudi plesalca, Dunja Pustavrh in Jaka Osredkar, ki plešeta pod mentorstvom Petre Slabe.

Po kulturnem programu so bila podeljena priznanja občine za leto 2017.

Naziv Častni občan je bil posthumno podeljen Alojziju Oražmu za dolgoletno zgledno pastoralno delo ter skrb za ohranjanje cerkvene stavbne dediščine Župnije Trata – Gorenja vas.

Plakete Občine Gorenja vas – Poljane so prejeli Andrej Šubic za obsežno gledališko in književno ustvarjanje v Poljanah, Župnija Poljane nad Škofjo Loko za šeststoletno duhovno poslanstvo ter za ustvarjanje in ohranjanje kulturne dediščine v Poljanski dolini ter Župnija Leskovica ob počastitvi 500-letnice posvetitve cerkve sv. Urha.

Priznanja Občine Gorenja vas – Poljane so prejeli mag. Tone Košir za izvirne opise krajev, ljudi in življenja na Lučinskem, Kulturno-umetniško društvo Sovodenj za oblikovanje kulturnega utripa v minulih 70. letih, Osnovna šola Poljane, Podružnična šola Javorje za vpetost šole v življenje Krajevne skupnosti Javorje ter Uredniški odbor knjižnih izdaj »Moj kraj skozi čas, 1. in 2. del« za opise življenja in ljudi v Krajevni skupnosti Sovodenj in fari Nova Oselica.

Priznanje župana Občine Gorenja vas – Poljane je za pridobljeni naziv "Mladi gospodar leta 2017" prejel Jakob Dolinar

Jakob Dolinar, prejemnik priznanja župana Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.
Stanko Bajt je prejel priznanje Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017 v imenu Uredniškega odbora knjižnih izdaj Moj kraj skozi čas, 1. in 2. del.
Maja Kokalj, vodje enote, je prejela priznanje Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017 v imenu Podružnične šole Javorje.
Jernej Kokelj, predsednik društva, je prejel priznanje Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017 v imenu Kulturno-umetniškega društva Sovodenj.
Mag. Tone Košir, prejemnik priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.
Za Župnijo Leskovica je plaketo Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017 prevzel župnik Jože Dolenc.
Za Župnijo Poljane je plaketo Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017 prevzel župnik Jože Stržaj.
Andrej Šubic, prejemnik plakete Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.
Naziv Častni občan Občine Gorenja vas - Poljane je bil posthumno podeljen Alojziju Oražmu. Priznanje je prevzel župnik Gregor Luštrek.