Ponovno obisk iz avstrijske Koroške

19.10.2017

Občino Gorenja vas-Poljane so obiskali g. Igor Ogris iz Celovca, župan občine Hodiše na Koroškem– nemško Keutschah, g. Karl Dovjak in njegov tajnik g. Anton Mikše.

Občina Hodiše ob Vrbskemu jezeru je zelo znana po razglednem stolpu Pyramidenkogel, kateri  leži na vzpetini Jedvovca med Vrbskim in Hodiškim jezerom. Je zelo turistično razvita občina v kateri živi 2.470 prebivalcev v petnajstih naseljih in »pridelajo« preko 300.000 nočitev letno.

Obisk je bil namenjen utrjevanju dobrih odnosov, saj si želijo medsebojnega spoznavanja in sodelovanja na obeh straneh.

Zanimanje naših sosedov za našo deželo in Poljansko dolino je veliko, zato so ta povezovanja pomembna, pravijo na naši strani. Župan jim je pokazal naše znamenitosti in turistične ter izletniške priložnosti, zaključili so pa na visoškem dvorcu. Zadnjo soboto meseca oktobra jih je pa župan Hodiš g. Dovjak povabil na Pejsafest, pravijo, da bodo šli pogledat…

Poročna dvorana v Tavčarjevem dvorcu
Marmor Hotavlje