Obisk poljskega veleposlanika

15.11.2016

V občini Gorenja vas – Poljane smo imeli na obisku veleposlanika Republike Poljske g. Pawla Czerwinskega s svojo soprogo.

Na povabilo župana Milana Čadeža in poslanca DZ RS Žana Mahniča se je delovni obisk pričel v prostorih občine, kjer sta župan in poslanec veleposlaniku predstavila našo občino in njeno smer razvoja za prihodnje. Veleposlanik je dejal, da tudi na Poljskem obstajajo občine s podobnimi naravnimi, gospodarskimi, demografskimi in drugimi kazalci, ki bi bile zainteresirane za sodelovanje z našo občino.

Ker tretjino dejavnost naše občine predstavlja kmetijstvo, je Poljski veleposlanik obiskal kmetijo Matic, kjer si je ogledal predelavo sadja. Gospodar Danilo mu je predstavil uspešno pot kmetije od samih začetkov in do danes. Obisk smo nadaljevali na kmetiji Pr'Pustotniku, kjer smo si ogledali sirnico in pridelavo kvalitetnih mlečnih produktov.

Po obisku smo se razšli z željo, da je ta prvi obisk samo začetek nekega novega sodelovanja med našo občino in Republiko Poljsko.