Aktualno

Freska nad vhodnimi vrati Dvorca Visoko

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

22.9.2020

Konec prejšnjega tedna so se v sodelovanju z Restavratorskim centrom Zavoda za varstvo kulturne dediščine RS zaključila restavratorska dela, ki so vključevala obnovo freske (grb) nad vhodnimi vrati dvorca Visoko.

Restavratorski center je pred obnovitvenimi deli fasade dvorca ugotovil dejansko stanje nekdanje poslikave (grb) nad vhodnim portalom pod okensko polico. Sedanje stanje (tudi po sanaciji) ne kaže konkretnih elementov poslikave, zato je bilo skupaj z občino dogovorjeno, da grb poslikajo na novo, po analognem gradivu.

Dela so zaključena, celotno investicijo pa je financiral Restavratorski center Zavoda za varstvo kulturne dediščine RS.

Fotogalerija

Nastajanje nove freske nad vhodnimi vrati dvorca Visoko. Foto: Igor Kržišnik

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost