12. april 2018

Sanacija brežine Visoko na cesti Škofja Loka - Gorenja vas

Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo sporoča, da projekt "Sanacije brežine Visoko" zajema sanacijo brežine na način z globoko sidranimi mrežami.

Dela bodo zaključena do konca meseca maja 2018, razen v primeru, da bi se pojavile zelo neugodne vremenske razmere, ko ne bi bilo možno izvajati del.

Dela bi morala biti zaključena 31.12.2017. Med samo gradnjo se je ugotovilo, da je količina sider, predvidena s projektom, manjša od dejansko potrebnih. Projekt se je dopolnil, naročila so se dodatno potrebna sidra. V času dopolnjevanja projekta in dobave sider, katerih dobavni rok je tri tedne, se dela niso izvajala. Zato se je izvedna zavlekla v neugoden zimski čas. Meseca februarja in skoraj ves mesec marec se dela niso mogla izvajati zaradi neugodnih vremenskih razmer (nizke temperature in razmočenost terena).

V vsem času gradnje, ko so brežine v tehnološki fazi sanacije je potrebna polovična zapora ceste, saj obstaja neposredna nevarnost padanja materiala na cesto.

Priloge