25. november 2017

Koncert Orkestra Slovenske vojske

V sklopu praznovanj ob občinskem prazniku smo v petek, 24. 11. 2017, v telovadnici Osnovne šole Poljane ponovno doživeli nepozaben večer ob koncertu Orkestra Slovenske vojske s posebnim gostom večera, opernim solistom Janezom Lotričem.

Čudovito uigran orkester je s pestrim glasbenim programom ponovno navdušil polno dvorano, ki je zato ob sklepu koncerta navdušeno aplavdirala v ritmu slovite skladbe Johana Straussa Radecki marš, za dirigentsko palico pa je na povabilo dirigentke Andreje Šolar, samozavestno poprijel kar učenec gostujoče šole.

Prav spričo navdušenja poslušalcev in visokih gostov koncerta letošnji že drugi zaporedni tovrstni koncert zagotovo ne bo zadnji, saj je orkester prihodnje leto ponovno povabljen v Poljansko dolino!

Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2017

V soboto, 25. novembra 2017, smo v Sokolskem domu v Gorenji vasi počastili praznik Občine Gorenja vas - Poljane in podelili priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.

Letošnji kulturni program so pripravili člani Kulturnega društva dr. Ivan Tavčar Poljane: Jerneja Bonča, Anica Berčič, Maruša Šubic, Jaka Gantar, Gašper Čadež in Andrej Šubic, ki se je podpisal tudi pod scenarij in režijo. Program sta popestrila tudi plesalca, Dunja Pustavrh in Jaka Osredkar, ki plešeta pod mentorstvom Petre Slabe.

Po kulturnem programu so bila podeljena priznanja občine za leto 2017.

» preberi več