25. november 2017

Odprtje nove prometne ureditve pri Osnovni šoli Poljane

V sklopu prireditev ob občinskem prazniku so bile v petek, 24. 11. 2017, slovesno predano namenu nove prometne ureditve pri Osnovni šoli Poljane, ki obsegajo novo krožno obračališče šolski avtobus, šolske kombije ter starše učencev ter dodatna parkirišča.

Do novih ureditev vodi prav tako novozgrajeni izvoz z regionalne ceste, na kateri je urejen nov odstavni pas in otok za umirjanje prometa. Na novih prometnih ureditvah je zgrajena tudi javna razsvetljava, ki je na novo urejena vzdolž celotne šolske pešpoti od novega krožišča do šolskega vhoda in parkirišč na vzhodni strani šolskega kompleksa. Prav tu je prihajalo do izjemno nevarnega in nepreglednega križanja šolske pešpoti in vozil, saj je bil promet ob konicah v dosedanjem osrednjem dostopu k šoli zelo zgoščen.

S predajo novih prometnih ureditev namenu smo zato pomembno izboljšali varnost vseh udeležencev v prometu, še posebej učencev Osnovne šole Poljane – ti so s prisrčnim kulturnim programom tudi sodelovali na petkovi slovesni otvoritvi, za kar se jim najlepše zahvaljujemo.

Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2017

V soboto, 25. novembra 2017, smo v Sokolskem domu v Gorenji vasi počastili praznik Občine Gorenja vas - Poljane in podelili priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.

Letošnji kulturni program so pripravili člani Kulturnega društva dr. Ivan Tavčar Poljane: Jerneja Bonča, Anica Berčič, Maruša Šubic, Jaka Gantar, Gašper Čadež in Andrej Šubic, ki se je podpisal tudi pod scenarij in režijo. Program sta popestrila tudi plesalca, Dunja Pustavrh in Jaka Osredkar, ki plešeta pod mentorstvom Petre Slabe.

Po kulturnem programu so bila podeljena priznanja občine za leto 2017.

» preberi več