20. november 2017

Balinanje v utrdbi na Golem vrhu

V soboto, 18. 11. 2017, je že sedmič zapored potekalo tekmovanje v balinanju v podzemni utrdbi na Golem vrhu za Pokal Rupnikove linije.

Po napeti in preobratov polni finalni tekmi si je prvo mesto priigrala ekipa iz Zminca, druga sta bila tekmovalca ekipe Aldes iz Poljan, tretje mesto pa je zasedla ekipa Videm iz Poljan.
Za obiskovalce smo pripravili tudi bogat spremljevalni program Ogledali in odigrali so lahko zanimivo in atraktivno šahovsko simultanko, kupili veliko različnih domačih dobrot na podzemni tržnici in ugibali težo pršuta, ki je na koncu romal obiskovalcu iz Poljan, ki se je z ugibanjem teže dejanski najbolj približal. Obiskovalcem je bila ponujena tudi možnost ogleda podzemne utrdbe pod strokovnim vodstvom turističnega vodnika.
Srečno in nasvidenje na 8. tekmovanju v balinanju za Pokal Rupnikove linije.

Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2017

V soboto, 25. novembra 2017, smo v Sokolskem domu v Gorenji vasi počastili praznik Občine Gorenja vas - Poljane in podelili priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.

Letošnji kulturni program so pripravili člani Kulturnega društva dr. Ivan Tavčar Poljane: Jerneja Bonča, Anica Berčič, Maruša Šubic, Jaka Gantar, Gašper Čadež in Andrej Šubic, ki se je podpisal tudi pod scenarij in režijo. Program sta popestrila tudi plesalca, Dunja Pustavrh in Jaka Osredkar, ki plešeta pod mentorstvom Petre Slabe.

Po kulturnem programu so bila podeljena priznanja občine za leto 2017.

» preberi več