04. oktober 2017

Na Sovodnju nad prehitre voznike s prikazovalnikom hitrosti

Občina Gorenja vas - Poljane je v sodelovanju s podjetjem Sipronika in Zavarovalnico Triglav na nevarnem cestnem odseku skozi Sovodenj, v neposredni bližini podružnične osnovne šole in vrtca, postavila prikazovalnik hitrosti »Vi vozite« MHP50. Z njim bodo poti šolarjev, vrtčevskih otrok in drugih pešcev varnejše. Prikazovalnik je del vseslovenskega projekta Skupaj umirjamo promet, v katerem bo že drugo leto zapored ob sofinanciranju največje slovenske zavarovalnice 12 slovenskih občin aktivno umirjalo promet v naseljih, v bližini šol, vrtcev in na šolskih poteh. V prvem tednu po vključitvi prikazovalnika v Sovodnju se je povprečna hitrost zmanjšala za 2 km/h, delež prehitrih voznikov pa je upadel za 8 odstotnih točk.

Na pobudo podjetja Sipronika ter v sodelovanju Zavarovalnice Triglav in slovenskih občin, med katerimi je tudi Občina Gorenja vas - Poljane, je nastal projekt Skupaj umirjamo promet. Ključni cilj projekta je zmanjšanje deleža prehitrih voznikov na izbranih nevarnih odsekih, kjer so najbolj izpostavljeni predvsem najmlajši pešci. V 18 občinah, kjer so bili tovrstni prikazovalniki postavljeni v pretekli sezoni, se je hitrost na izbranih odsekih v povprečju znižala za 2 km/h, za približno 4 odstotke pa se je zmanjšal tudi delež prehitrih voznikov.

Priloge