12. julij 2017

Najem kozolca na Visokem

V preteklem mesecu smo bili na družabnem omrežju deležni obtožbe poročnega para zaradi neprijetnosti, ki so se zgodile ob njunem poročnem slavju.

Tavčarjeva domačija na Visokem, ki poleg dvorca in gospodarskega poslopja zajema tudi kozolec, je  razglašena za spomenik lokalnega pomena. Domačija je trenutno v fazi razglasitve za spomenik državnega pomena.

Zaradi izjemno lepe okolice, miru in velikega povpraševanja, je občina Gorenja vas – Poljane pred leti pričela s porokami na Visokem. Poleg tega organizatorjem omogočamo tudi izvedbo različnih prireditev, ki so zelo dobro obiskane.

V poletnih mesecih je kozolec oddan skoraj vsako soboto in nedeljo, pa naj gre za poročna slavja, različne obletnice ali prireditve širšega obsega. Trudimo se, da omogočamo optimalne pogoje in skrbimo za zadovoljstvo vseh subjektov. Glede na vse večje povpraševanje nam očitno to tudi uspeva, seveda pa se ob množici dogodkov srečamo kdaj tudi s kakšno neprijetnostjo, ki jo skušamo po najboljših močeh v čim krajšem času tudi odpraviti, če se je seveda to zgodilo zaradi naše napake.

Po navedbah domačinov je ob poročnem slavju pretekli mesec dogajanje prešlo vse meje, zato so na kraj dogodka večkrat prišli tudi policisti, namreč v nočnem času se je treba držati uredbe o hrupu v naravnem in življenjskem okolju, ki med drugim določa, kolikšna je dovoljena raven hrupa na posameznem območju. Krivda o prekinitvi slavja je zaradi neupoštevanja opozoril izključno na strani najemnikov, zato se z obtožbami ne strinjamo.

Kot večinski lastniki kozolca se opravičujemo predvsem domačinom za vse nevšečnosti, ki se ob različnih dogodkih lahko zgodijo. Prizadevali si bomo, da se kaj takega ne bo več ponavljalo.  Vse najemnike prostora ob dvorcu Visoko pa prosimo, naj se zavedajo, da najemajo prostor, ki je pod spomeniškim varstvom, kar zahteva tudi kulturno obnašanje in zdravo mero zabave.

Poročnemu paru želimo vse dobro na skupni poti.

Občina Gorenja vas – Poljane

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !