11. julij 2017

Podpisan sofinancerski sporazum za rekonstrukcijo ceste Gorenja vas-Todraž - 1. del

Na osnovi predhodno izdelanega PZI projekta za izvedbo del sta 10. julija 2017 Občina Gorenja vas – Poljane in Ministrstvo za infrastrukturo podpisala sporazum o sofinanciranju prve in tretje faze ureditve regionalne ceste Gorenja vas – Ljubljanica.

Podpisan sporazum je podlaga za objavo razpisa za izvajalca del. Sporazum vključuje rekonstrukcijo in izgradnjo pločnikov od Gorenje vasi do vasi Dolenja Dobrava v dolžini 400 metrov (1. faza), ter istovrstno ureditev 3. faze od križišča za Dobravšce do Vrtca na Dobravi v dolžini dobrih 250 metrov, 2. faza se bo pa nadaljevala, ko bodo pridobljena vsa potrebna soglasja. Skupna vrednost ocenjenih del znaša 1,4 milijona evrov, pri čemer pričakujemo, da bo javno naročilo za izvedbo del objavljeno še pred koncem letošnjega poletja.

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !