11. julij 2017

Podpisan sofinancerski sporazum za rekonstrukcijo ceste Gorenja vas-Todraž - 1. del

Na osnovi predhodno izdelanega PZI projekta za izvedbo del sta 10. julija 2017 Občina Gorenja vas – Poljane in Ministrstvo za infrastrukturo podpisala sporazum o sofinanciranju prve in tretje faze ureditve regionalne ceste Gorenja vas – Ljubljanica.

Podpisan sporazum je podlaga za objavo razpisa za izvajalca del. Sporazum vključuje rekonstrukcijo in izgradnjo pločnikov od Gorenje vasi do vasi Dolenja Dobrava v dolžini 400 metrov (1. faza), ter istovrstno ureditev 3. faze od križišča za Dobravšce do Vrtca na Dobravi v dolžini dobrih 250 metrov, 2. faza se bo pa nadaljevala, ko bodo pridobljena vsa potrebna soglasja. Skupna vrednost ocenjenih del znaša 1,4 milijona evrov, pri čemer pričakujemo, da bo javno naročilo za izvedbo del objavljeno še pred koncem letošnjega poletja.