19. junij 2017

Odprtje Tavčarjevega dvorca

21. aprila je svoja vrata odprl Tavčarjev dvorec na Visokem. V lepo prenovljenih prostorih si lahko ogledate razstavo Kalanove rodbine, originalno ohranjeno črno kuhinjo, zbirko Ivana in Franje Tavčar ter predstavitev stavbne dediščine domačije na Visokem.

Razstave so odprte:
• ob petekih od 16.00 do 19.00 ure,
• ob sobotah in nedeljah od 10.00 do 18.00 ure,
• po predhodnem dogovoru možni ogledi tudi izven odpiralnega časa.

Lepo vabljeni v Poljansko dolino, deželo pod Blegošem!

Več informacij: http://www.obcina-gvp.si/?lang=&option=content&content_id=343 .

Razstave so odprte:
• ob petekih od 16.00 do 19.00 ure,
• ob sobotah in nedeljah od 10.00 do 18.00 ure,
• po predhodnem dogovoru možni ogledi tudi izven odpiralnega časa.

Lepo vabljeni v Poljansko dolino, deželo pod Blegošem!

Več informacij: http://www.obcina-gvp.si/?lang=&option=content&content_id=343 .

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !