01. junij 2017

Javna razgrnitev podatkov za odmero nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča v letu 2017

Občina Gorenja vas – Poljane obvešča, da do 27. junija 2017 v prostorih občinske uprave Občine Gorenja vas – Poljane v času uradnih ur poteka javna razgrnitev podatkov za odmero nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča (NUSZ) za leto 2017. Tekom javne razgrnitve bo lastnikom omogočen vpogled v evidenco zazidanih in nezazidanih stavbnih zemljišč, posodobljeno s podatki o komunalni opremljenosti ter podatki registra nepremičnin Geodetske uprave RS.

Zaradi zagotavljanja celovitejše obravnave posameznih lastnikov lahko zainteresirani posamezniki preko telefona 031/013-003 tudi predhodno rezervirajo termin vpogleda v razgrnjene evidence.

Priloge

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !